جدید روسری ساتن نمایش بزرگتر

روسری ساتن

محصول جدید

روسری ساتن

ساتن اگر چه پارچه‌ای لطیف و سبک است اما تفاوت بارز آن با شال و‌ روسری نخی در ظاهر رسمی و به اصطلاح مجلسی آن است.

جزییات بیشتر

اطلاعات بیشتر

درباره مد و پوشاک

مُد اصطلاح کلی در حیطه هنر طراحی پوشاک است که تحت تاثیر اوضاع فرهنگی و اجتماعی جامعه در یک دوره زمانی مشخص انجام می‌پذیرد. برای تعریف مد (انگلیسی: Fashion) دو تعریف دیگر نیز ارائه شده است: "شیوه رفتاری که به طور موقت توسط بخش مشخصی از اعضاء یک گروه اجتماعی اتخاذ می شود، به این دلیل که آن رفتار انتخابی را از نظر اجتماعی برای آن زمان و موقعیت مناسب تشخیص می دهند. مد نوع لباسی است که اخیراً پذیرفته شده است. مد در یک زبان و قابل فهم درک خواص ظاهری لباس و شناخت موقعیت اجتماع نسبت به پوشش افراد است.

طراحی لباس

از مهمترین مباحث طراحی لباس کاربردی تناسب طرح بافرم اندام می باشد که منظور از آن تاثیر چشمگیر لباس در متناسب به نظر 
رسیدن فرم اندام است به این منظور ابتدا لازم است فرمهای مختلف اندام را شناسایی و طبقه بندی کرده سپس با استفاده از تدابیر خطی 
تلاش لازم در جهت رفع عیوب اندام و زیباتر به نظر رساندن آن انجام شود اندام ایده ال د رتعریف هنری واناتمیک اندامی است که در آن 
عرض شانه با عرض باسن برابر بوده با خط کمر باریکتر و تعریف شده که به آن اندام ساعت شنی می گویند تفاوت اندامهای دیگر با فرم 
ساعت شنی را اصطلاحا عیوب اندام می نامند که در طراحی لباس بیشترین تلاش معطوف به برطرف کردن آن یا در حد امکان از نظر 
دور نگه داشتن آن است و نزدیک کردن اندام به فرم ساعت شنی

رقابت پوشاک

یکی از دیداری ترین و در عین حال زنده ترین نمونه های حیات فرهنگی یک جامعه پوشاک و نوع لباس مردم آن جامعه است پوشاک بخشی 
از تاریخ تمدن و فرهنگ انسان است ایرانیان با دستاوردها و نواوری های خود در زمینه لباس و پوشاک نیز مانند بسیاری از دانش ها حرفه 
ها هنرها و صنایع پیشتاز و پیشرو جهانیان بوده اند این مقاله با هدف بیان سرامدی ایرانیان در صنعت پارچه و پوشاک در دو بخش دیرینگی 
صنعت پوشاک در ایران و بازتاب شکوه صنعت پارچه بافی در قالب واژه های ایرانی گرداوری شده است در بخش نخست ابتدا با استناد به 
شواهدی از اسناد به دست امده دلایل و نشانه هایی از پیشروی ایرانیان در صنعت پوشاک ارائه شده انگاه پیشینه صنعت پوشاک در دوره 
های هخامنشی اشکانی و ساسانی با ذکر امثال و نمونه هایی چندن تبیین و تشریح گردیده است.

تاریخ پوشاک 

تاریخ پوشاک بخشی از تاریخ تمدن است که در آن از تحولات، شکل و فرم لباس از زمان های دور تاکنون گفتگو می کند و این تحولات با 
تحولات دیگر تاریخی، اجتماعی و معیشتی مردم ارتباط مستقیم دارد. در هرحال منشاء لباس هرچه باشد نکته آن است که استفاده از لباس 
یک ضرورت است .منتهی در هر موقعیتی یکی از ضرورت ها (زیباشناسی)، یا حفاظت درمقابل طبیعت ، اهمیت بیشتری پیدا می کند و 
بنابراین وضعیت پوشاک نیز در همین اساس دچار تغییراتی خواهد شد.

آشکارترین نشانه فرهنگی و شاخص ترین مظهر و سمبل ملی ـ قومی، «پوشاک» است. پوشاک یکی از نیازهای اساسی مادی انسان است 
که برای تطبیق با محیط طبیعی و اجتماعی که از آغاز پیدایش بشر تاکنون بر اساس شرایط مختلف اقلیمی و اجتماعی و اقتصادی به وجود 
آمده دچار تغییر و تحول شده است و کارکردهای مختلف و عناصر فرهنگی مرتبط با آن در قالب فرهنگ مادی بررسی و مطالعه می شود.

پوشاک سنتی ایران، بخش عظیمی از فرهنگ اصیل، بومی و معنوی ایران است و گنجینه پربها و باارزشی است که هر قوم و ملتی وظیفه 
دارد در نگهداری و حفظ و سپردن تام آن به نسل های بعدی، اهتمام ورزد.

پوشاک سنتی و مطالعه آن در مجموعه ای از «سرپوش»، «تن پوش» و «پاپوش» و همچنین «زیورآلات» و جواهرات «محلی» 
محدود می گردد. تنوع پوشاک زنان به خصوص در سرپوش ها و تن پوش ها، و نیز استفاده از زیورآلات و تزئینات و آویزه های پوشاک به 
مراتب بیش از پوشاک مردان است.

مدل های جدید شال و روسری


شال و روسری، از آن دسته مواردی است که بیشترین تاثیر را در نگاه اول برای یک مخاطب به همراه دارد. معمولا خانم‌ها در این راستا در هر موقعیت یا مراسمی و همچنین با فرا رسیدن هر فصلی از سال، دغدغه انتخاب یک شال و روسری مناسب را دارند.

شال و روسری را می‌توان دنیایی گسترده از طرح، رنگ، ابعاد، جنس پارچه، نوع دوخت و مدل استفاده دانست.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مدل‌ها، پارچه‌ها و دوخت‌های موجود برای شال و روسری آشنا کرده و توضیح دهیم که هر رنگ و طرحی مناسب چه سلیقه و چه موقعیتی است. علاوه بر آن بهترین و مناسب‌ترین شال و روسری پاییزه را معرفی و شما را برای انتخاب شال و روسری مناسب سایر فصل‌ها و موقعیت‎‌ها راهنمایی خواهیم کرد.


اگر یکی از افرادی هستید که در زمینه فروش، پخش یا واردات شال و روسری فعالیت می‌کنند نیز، با مطالعه این مقاله درخواهید یافت که در فصول و موقعیت‌های مختلف چه گزینه‌هایی برای مشتریان و مراجعین شما مناسب‌ترین خواهد بود و قادر هستید آن‌ها را به هنگام خرید کردن، بهتر از پیش راهنمایی کنید.

انواع جنس و پارچه شال و روسری


شال و روسری با توجه به جنس پارچه به کار رفته در تولید آن‌ها انواع گوناگونی دارد. برخی از معروف‌ترین و مهمترین آن‌ها به شرح زیر است:

شال و روسری ابریشم:


به احتمال زیاد همه ما می‌دانیم که پارچه ابریشم به دلیل فرآیند طبیعی، دشوار و ارزشمندی که موجب تولیدش می‌شود، پارچه‌ای گران‌قیمت و فوق‌العاده شیک و زیبا است. از این رو شال و روسری ابریشم نیز از آنجایی که به احتمال زیاد می‌بایست با پرداخت هزینه قابل توجهی تهیه شود، بیشتر مناسب موقعیت‌ها و مراسم‌های رسمی و خاص‌تر نسبت به سایر مکان‌ها و زمان‌هاست.

شال و روسری ابریشمی اگر با مانتو، پالتو یا بارانی کهنه یا قدیمی (از نظر ظاهری) استفاده شود، از نمای بصری آن کاهش یافته و جلوه خود را اندکی از دست می‌دهد. لذا اگر شخصی قصد خرید شال و روسری ابریشمی را دارد، همواره سعی کنید او را به استفاده از لباسی مناسب و درخور زیبایی و لطافت شال و روسری ابریشمی راهنمایی کنید، تا هارمونی صحیح و چشم نوازی در ظاهر او پدیدار شود. استفاده از پارچه ابریشم برای شال و روسری پاییزی انتخابی به جا و مناسب محسوب می‌شود.

شال و روسری نخی:


همانطور که از نامش احساس می‌شود، می‌بایست انتظار جنسی لطیف و خنک را از آن داشت که مناسب فصول گرم سال مانند بهار و تابستان است. از این رو شال و روسری نخی سبک بوده و نباید با پالتوها یا مانتوهای سنگین وزن و توپُر که ظاهری گرم و زمستانی دارند مورد استفاده قرار گیرد؛ تضاد بصری ایجاد شده در این نوع ست کردن لباس، اندکی زیاد و نامطلوب است.

شال و روسری حریر:


حریر پارچه‌ای شیک و سبک است که به علت ظرافتش کمتر به عنوان شال و روسری روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارچه حریر ظاهری آراسته در شخص ایجاد کرده و فوق‌العاده آسیب پذیر است؛ به همین جهت در مجالس و مهمانی‌ها استفاده شده و البته به خاطر سبک بودنش مناسب پاییز و زمستان نیست. حریر را نیز مانند شال و‌ روسری نخی نباید با پالتو یا بارانی و یا سایر البسه سنگین و گرم استفاده کرد؛ تضاد بسیار ناخوشایندی از نظر ظاهری و‌ همچنین عملکردی در پی دارد.

شال و روسری پشمی:


نام این جنس پارچه نیز موجب پیدایش احساس گرما در بدن می‌شود. از این رو بدیهی است که مناسب‌ترین گزینه برای فصول سرد سال است. اما شال و روسری پشمی انواع سبک و سنگین دارد که به طبع شال و روسری پشمی سبک یا نازک مناسب پاییز و جنس پشمی سنگین و ضخیم یا چندلایه آن مناسب زمستان است.

از استفاده شال و روسری پشمی پاییزه و زمستانه به همراه مانتوهای نازک و نخی نیز پرهیز کنید، چرا که ظاهری عجیب و تضادی بصری را در چشم بیننده به وجود می‌آورد.

شال و روسری ساتن:


ساتن اگر چه پارچه‌ای لطیف و سبک است اما تفاوت بارز آن با شال و‌ روسری نخی در ظاهر رسمی و به اصطلاح مجلسی آن است. البته سُر خوردن شال و روسری ساتن از سر، یکی از دلایل نامطلوبی است که ممکن است خریداران را در انتخاب آن دچار تردید کند. ولی از آنجایی که ظاهری فوق‌العاده تاثیرگذار و شیک در مجالس و‌ موقعیت‌های رسمی دارد، به احتمال زیاد هر خانمی حداقل یکی از آن‌ها را در بین شال و روسری‌های خود خواهد پذیرفت.

نکته آخر درباره شال و روسری ساتن آنکه، از این جنس پارچه تقریبا در تمام فصول سال استفاده می‌شود. ساتن اندکی از ابریشم ضخیم‌تر است و مانع عبور سرما از بافت خود می‌شود، از این رو گزینه مناسبی به عنوان شال و روسری پاییزی محسوب می‌شود.

انتخاب رنگبندی و طرح مناسب شال و‌ روسری:


فصل‌های سال هرکدام معرف یک ترکیب رنگ منحصر به خود است. همانطور که پاییز و زمستان سرد و بهار و تابستان گرم است، چشم و روح انسان نیز نیاز دارد ببینده و پذیرای رنگ‌های مناسب برای این فصل‌ها باشد. در پاییز و زمستان سعی در پوشیدن لباس‌های رنگ گرم داشته باشید. قرمز، نارنجی پر رنگ، سرخ‌آبی و همینطور سایر رنگ‌هایی که بی روح نبوده و شامل حس سرزندگی و شادابی است.

شال و روسری‌های پاییزه و زمستانه‌ای که قرار است حاوی رنگ گرم باشند، بهتر است از نقش و نگار کمتری برخوردار بوده و طرحی خلوت داشته باشند. چرا که پررنگی آن‌ها به اندازه کافی چشم بیننده را درگیر خود می‌کند؛ طرح‌های پر نقش و نگار موجب شلوغی بیش از حد در چشم بیننده می‌شود.

اگر هم شال و روسری پر رنگ و گرمی وجود دارد که حاوی طرحی شلوغ است، می‌بایست حتما به همراه مانتو یا لباسی فوق‌العاده ساده از نظر طراحی مورد استفاده قرار بگیرد. در فصول گرم سال نیز بهتر است خلاف این عملکرد را رعایت کنیم. یعنی از شال و روسری با رنگ‌های سرد و ملایم مانند نیلی، کرم و قهوه‌ای روشن، نارنجی یا صورتی روشن و لطیف و رنگ‌هایی از این دست استفاده کنیم.

مدل‌های شال و روسری مناسب موقعیت‌های غیررسمی


در موقعیت‌های غیررسمی و در زندگی روزمره، با پوشیدن لباس‌های رها، هم خود شخص احساس بهتری دارد و هم بییندگان آن شخص با حضور یافتن در کنارش دچار احساسی رسمی و فضایی معذب نمی‌شوند. چرا که شال و روسری ما در فضای غیر رسمی، به صورت سرکش و آزادانه به هر طرف که مایل است ایستاده و از قانون خاصی تبعیت نمی‌کند. به همین جهت سعی کنید در روزهای عادی پارچه‌های سبک و لطیفی که خودتان با آن احساس راحتی می‌کنید برای شال و روسری انتخاب کنید و آن را به گونه‌ای آزاد به سر کرده و از پیچاندن و یا گره‌زدن‌های مجلسی بپرهیزید.

مدل‌های شال و روسری مناسب موقعیت‌های رسمی


در موقعیت‌های رسمی و مهمانی‌ها اغلب تمام آنچه که به ظاهر و باطن اشخاص مربوط است تحت کنترل بوده و آراسته است. به همین جهت شال و روسری نیز می‌بایست ظاهری مرتب، شیک و آراسته داشته باشد. لذا از مدل‌هایی که به صورتی هنرمندانه طراحی شده و یا می‌توان آن‌ها را با گره‌هایی زیبا آرایش کرد استفاده کنید. در اینترنت به دنبال مدل‌های گره‌زدن شال و روسری بگردید، کارهای هنرمندانه و زیبای زیادی هستند که می‌توان با انجام دادن آن‌ها سادگی و عادی بودن ظاهر یک شال یا روسری را از آن گرفت.

همچنین مدل‌های زیادی شال و روسری وجود دارد که با رشته‌های مروارید، حلقه‌های طلایی و نقره‌ای یا هنر‌های دوخت برجسته، زیباسازی شده است. بدیهی است استفاده از آن‌ها در مجالس و محافل رسمی، امری پسندیده و مناسب خواهد بود. استفاده از این نوع شال و روسری در روزهای عادی علاوه بر آن که برای فرد و اطرافیانش حالتی کلافه‌کننده به همراه دارد، به دلیل تحرک زیاد و موقعیت‌های شلوغ و نامرتب ممکن است موجب آسیب رسیدن به تزیینات شال و روسری شود و دیگر نشود از آن به عنوان یک پوشاک شیک و رسمی استفاده کرد.

بهترین شال و روسری پاییزه:

مناسب‌ترین شال و روسری پاییزه از نظر جنس، طرح و رنگ می‌تواند به شرح زیر باشد:

جنس پارچه مناسب برای شال و روسری پاییزی، جنس پشمی، ابریشم و ساتن است.
نکته:

انتخاب اینکه شال و روسری پشمی سبک یا پشمی سنگین باشد، میزان سرمای روزهایی که قصد استفاده از آن را دارید، تعیین می‌کند. شاید پاییز سالی که در آن هستید برخلاف آنچه که از پاییز انتظار می‌رود آنچنان که باید سرد نباشد؛ لذا بر این اندیشه استوار نباشید که لزوما چون در فصل پاییز هستیم می‌بایست یک شال پشمی سنگین به سر داشته باشید.


شال و روسری پشمی بنا به مدلی که دارد می‌تواند در روزهای عادی و یا موقعیت‌های رسمی و حتی مهمانی‌ها مورد استفاده قرار گیرد؛ لذا در نظر داشته باشید آنچه که موجب انتخاب یک شال یا روسری پشمی برای یک مکان رسمی است مدل و شیوه طراحی آن است؛ وگرنه به صورت عادی این جنس پارچه را نمی‌توان در دسته بندی البسه مناسب مهمانی قرار داد.


شال و روسری ابریشم و ساتن را به خاطر قیمتشان هم که شده باید از آسیب‌های ممکن در امان نگه داشت، لذا گزینه مناسبی برای استفاده به صورت روزمره نیستند؛ به خصوص جنس ساتن که دائم در حال سر خوردن است و یا اگر به جایی گیر کند دچار نخ‌کش شدن و آسیب جدی می‌شود.
رنگ شال و روسری پاییزه می‌بایست در توناژ پررنگ و از دسته رنگ‌های گرم باشد.


نکته:

توجه داشته باشید رنگ‌های فوق‌العاده گرم مانند قرمز تند و یا زرشگی برق را برای فصل زمستان بگذارید و برای پاییز، توناژ‌ها را اندکی ملایم‌تر اما همچنان در دسته‌بندی رنگ‌های گرم انتخاب کنید.
رنگ قرمز تیره، نارنجی یا قهوه‌ای را می‎‌توان در دسته رنگ‌های فوق‌العاده مناسب برای فصل پاییز دانست، هارمونی این رنگ با آنچه که طبیعت برای ما به ارمغان می‌آورد، بسیار زیاد است.
اگر رنگی مانند نارنجی پررنگ برای یک شال یا روسری انتخاب کرده‌اید، سعی کنید تا حد ممکن از وجود نقش‌ونگارهای شلوع و بزرگ بر روی آن پرهیز کنید.
طرح شال و روسری پاییزی همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد نباید زیاد شلوغ باشد، دلیل آن هم انتخاب یک رنگ گرم و زنده در آن است.
نکته:

طرح‌های گل ریز را برای بهار و تابستان انتخاب کنید، چشم و ذات انسان در فصول پاییز و زمستان انتظار دیدن گل‌ها و شکوفه‌های بهاری را ندارد، از همین رو شاید به نظر نیاید اما تماشای یک شال و روسری گل‌دار به خصوص گل‌های ریز و شبیه به شکوفه در فصل پاییز و زمستان به صورت ناخودآگاه یک تضاد ذهنی برای بیننده ایجاد می‌کند که خود نیز شاید دلیلش را نداند، اما این امر تاثیرگذاری شما در جمع یا موقعیتی که در آن حضور دارد را به صورت کاملا محسوسی کاهش می‌دهد.
در فصل پاییز طرح‌هایی شبیه به برگ‌های خشک یا دانه‌های برفی و مرواریدی، ظاهری زیبا و هارمونی دلنشینی با طبیعت انسان و جهان برقرار می‌کند.


فواید استفاده از شال و روسری مناسب فصل


انتخاب شال و روسری مناسب با هر فصل و استفاده از آن، علاوه بر آنکه ظاهری زیبا، آراسته و چشم‌نواز را به همراه دارد؛ موجب حفظ ایمنی بدن در فصول مختلف می‌شود. برای مثال شال پشمی در پاییز و زمستان علاوه بر آنکه ظاهر مطلوبی دارد به موجب آنکه روی گوش‌هایتان را نیز پوشانده از ورود سرما به داخل آن‌ها جلوگیری کرده و به واسطه آنکه دور گردنتان را احاطه کرده است، شما را از سرماخوردگی در امان نگاه می‌دارد. بنابراین موارد و نکات موجود برای انتخاب شال و روسری مناسب هر فصل را نباید صرفا با چشم زیبایی و مد نگریست.


طرح ها و پترن های جدید روسری و شال 


طرح کهکشانی، یکی از ترندهای پرطرفدار در میان نوجوانان است که بیشتر در طراحی اکسسوری ها کاربرد دارد. شال و روسری هایی با طرح کهکشانی را می‌توانید در استایل های اسپرت روزانه خود استفاده کنید.
پترن حیوانات یکی دیگر از طرح های جوان‌پسند در طراحی شال و روسری‌ست. این شال ها را معمولا با پارچه کرپ حریر و در رنگ های شاد و متنوع می‌بینیم که انتخاب خوبی برای استایل های فصل تابستان هستند. استفاده از تصاویر کارتونی جغد، گربه و جوجه در طراحی این نوع روسری و شال، مرسوم است. این شال‌ها را می‌توانید با مانتوی جین و در ست‌های اسپرت به کار ببرید.


شال و روسری هایی با پترن توپ توپی که معمولا در رنگ های متضاد طراحی می‌شوند، یکی از ضروریات کمد بانوی ایرانی به نظر می‌رسد. چرا که به تنهایی می‌تواند یک استایل مونوکروم خنثی را جلوه ‌ی فوق العاده ای ببخشد. پیشنهاد می‌کنیم شال توپ توپی را با کفشی از همین پترن ترکیب کنید.

پترن های انیمال پرینت که با الهام از پوست حیوانات طراحی می‌شود، یکی از ترندهای اصلی امسال را تشکیل می‌دهد و در طراحی شال و روسری نیز به کار برده می‌شود. این پترن را به خصوص در کالکشن برندهای معروفی مانند Gucci و Zara می‌بینیم.


ویژگی های یک شال مجلسی شیک :


وقتی صحبت از شیک پوشی و استایل خاص به میان میاد، متوجه میشیم که خانم ها خیلی به تغییر مداوم شال و روسری هاشون علاقه دارن، چراکه آنها معتقد هستند تغییر مداوم شال و روسری برای خانم ها نه تنها میتونه کم دردسر باشه بلکه تاثیر بسیار بالایی روی استایل مخاطب دارد. پس پرداختن به موضوع ویژگی های یک شال یا روسری میتونه اهمیت بالایی داشته باشه. حال برای پاسخ به این مهم باید به این نکته هم اشاره کرد که علی رقم اینکه انتخاب شال مجلسی امری است سلیقه ای ولی برای رسیدن به قله استایل باید یک سری معیارها و اصول در انتخاب رعایت شود:

1ـ یک شال مجلسی شیک باید ابعاد مناسب و تقریبا بزرگی داشته باشد تا بتوان همه مدل های بستن شال رو تجربه و تست کرد و بهترین حالت رو انتخاب کرد.

2ـ مورد دیگه ای که به نظر مهم میاد این هست که به نسبت سایر لباس هاتون باید رنگ و طرح مورد انتخاب شود.

3ـ شال مجلسی و یا حتی روسری مجلسی که ویژگی شیک بودن رو به خود دارد نباید روی سر لیز بخورد، چرا که اگر به این نحو باشد شما مدام فکر و ذهنتان درگیر نگه داشتن اون روی سرتون هستید.

4ـ شاید بارها برای شما اتفاق افتاده که توی یک مجلس و یا مهمانی خاص از تیپ و استایل کسی خوشتون اومده و دوست داشتید از جایی که آن خرید کرده شما هم خرید شال و یا روسری داشته باشید. پس میشه به این مورد هم اشاره کرد که باید مدلی انتخاب شود که در نگاه اول چشم همه را معطوف به شما کند. پس حواستان به نگاه اول در خرید باشد چرا که تاثیرگذاری قویی دارد.

برای لباس مشکی چه مدل شالی ست کنم؟


به این سوال اینگون میخوام پاسخ بدم که همه ماها میتونیم خالق یک مدل از استایل باشیم، اما به شرط اینکه اصول رو خوب بدونیم. حال برای نمونه اصول انتخاب شال و روسری برای لباس مشکی رو با هم بررسی میکنیم، پس همراه ما باشید.

هیچگاه نمیشه تصور این رو کرد که برای لباس مشکی یک شال و یا روسری تیره و مشکی ست کنیم، مگر اینکه مناسبت خاصی نظیر ایام محرم. که این اتفاق تحت عنوان شال مشکی برای محرم است. پس نتیجه میگیریم که برای لباس و مانتوهای تیره برای تاثیرگذاری بیشتر بهتر است که رنگ ها شاد و جذاب انتخاب شود، پس توی موتورهای جست و جو نظیر گوگل خرید شال شیک روشن رو سرچ کنید و همچنین ما در مجموعه آف زدیم کلکسیون زیبایی رو از برترین برندها داریم که پیشنهاد میکنم از طریق این لینک حتما ببینید.

نحوه تشخیص کیفیت شال و روسری؟


خیلی از ماها گمان میکنیم که تشخیص اینکه یک جنس خوب و باب طبع ما هست یا نیست کار خیلی دشواری است. من منکر این قضیه نیستم که هر حرفه ای متخصص خودش رو نیاز داره، اما در خیلی از مواقع یک سری نشانه های ظاهری ساده در هر کالایی وجود دارد که درصد بالایی از کیفیت رو نشون میده و کافیه این ویژگی ها رو کنار هم بذاریم. حالا ما در رابطه با انتخاب یک شال با کیفیت و یا خرید روسری با کیفیت این موارد رو بررسی میکنیم.

وقتی یک شال رو سر میکنیم میبینیم که مدام از سر لیز میخوره و مدام داره مارو اذیت میکنه، اما از ظاهرش خوشمون اومده، فروشنده هم مدام داره از جنس و کیفیتش تعریف میکنه، سوال من اینه که وقتی که روی سر میندازید و راحت نیستید، چرا هنوز تاکید دارید که بخرید، در حالی که تجربه نشون داده فقط یک بار اون رو سر میکنید و دیگه میلی برای استفاده از اون نخواهید داشت. پس دنبال خرید شالی باش که لیز نخوره.

چه برندی از شال و روسری رو بخرم ؟


خیلی از مواقع شده که کنار خیابون یه شال و یا روسری رو دیدیم و با قیمت خیلی خوب هم خریدیم، بعداز مدت ها قصد داریم یه مهمونی بریم و وقتی اون رو سر میکنیم درست رو سر نمونه با اینکه به ظاهر درسته ولی به اصطلاح به دل نمیشنه. دوخت های کنار کار رو که میبینی اصلا نظم و یا هارمونی درستی نداره و این نشون دهنده سطحی بودن کار هست. پس به نظر این فرضیه درست است که برند صاحب نامی رو برای خرید شال و روسری انتخاب کنیم.

البته اصلا قصد این رو ندارم که بگم که گرون خریدن نشون دهنده کیفیت و مرقوبیت هست. هدف اینه که بگم برندها روی اسم و نام تجاری خودشون حساس هستند و برای سبقه خودشون ارزش قائل هستند و کار رو با هر درصد کیفیتی درست اجرا میکنند. ما با توجه به تجربه ای که داریم برند ماچو رو به شما پیشنهاد میکنیم. کیفیت و طراحی مدرن و خارق العاده این برند باعث شد تا اسمش رو توی این مقاله بیارم، این برند همه شال و روسری هاشو با طراحی کارشناسان خبره ایتالیایی روی پارچه ترک با هنر دستان هموطانمون در ایران تولید میکنه که میشه خرید اینترنتی شال ماچو از آف زدیم به عنوان یک نتیجه خوب یاد کرد.

انتخاب شال و روسری که چروک نخوره:


یکی از موارد مهمی که میشه از اون به صورت مجزا یاد کرد اینکه شال ضد چروک بخریم، یعنی نکنه مدام یه اتو دستمون باشه و مدام در حال اتو کردن شال یا روسری باشیم، البته فراموش نکنید که هر چی پارچه و یا روسری رو بیشتر اتو کنیم از زیبایی ظاهر و لطافتش کاسته میشه. پس یکی دیگه از ویژگی های یک شال شیک اینه که چروک نشه. یعنی توی جست و جوهامون دنبال این باشیم که شال و یا روسری بخریم که چروک نخوره نه اینکه دنبال این باشیم که چیکار کنیم شال و روسری مون چروک نخوره.

حس خوب لطافت و ظرافت جنس پارچه شال و یا روسری:

وقتی به یه سری از پارچه ها دست میزنی حس خوب لطافت پارچه هیجان و انرژی خاصی رو بهمون منتقل میکنه، پس بی ربط نیست که این انرژی خوبی که از داشتن یه همچین روسری و شال جنس لطیفی بهمون منتقل میشه اسم نیاریم و به راحتی ازش بگذریم. پس میتونه یکی از ویژگی های شیک بودن باشه. و این نکته رو هم بدونید که هرچه جنس پارچه استفاده شده توی روسری لطیف تر باشه روی سر بهتر می شینه و جذاب تر به نظر میرسه. پس از خرید روسری نرم و لطیف به راحتی نگذرید.

شال و روسری در کشورهای اروپایی و آمریکایی جزو باشکوه ترین و لاکچری ترین اکسسوری های حوزه مد و فشن می باشد، که نشان دهنده حس درونی یک خانم را به همراه دارد علاوه بر آن مدل های جدید شال و روسری ۲۰۲۰ بسیار جذاب هستند؛ که غالب جنس های موجود در بازار روسری پشمی و ضخیم هستند که برای فصل های سرد بسیار مناسب هستند تا شخص را گرم نگه دارند، برای سایر فصل ها در مواردی درطی مقاله معرفی می‌شود.

در کشور خودمان نیز تب مد روسری و شال، پس از انقلاب سال ۵۷ که به شکل اجبار قانونی تبدیل شد و باعث شد که فشن در این حوزه به شدت پیشرفت کند و استایل فردی شخص را ارتقا بخشد.

در دهه های اخیر برندهای متفاوت توانسته‌اند با طراحی مدل ها و نقش های مختلف و جنس‌های متفاوت توانستند جایگاه خود را در صنعت مود استوار سازند و به یکی از اکسسوری های مهم روزانه تبدیل نماید،این مورد به این حد مورد اهمیت بوده که کمپانی های بزرگ و مطرح دنیا مانند gucci و louis vuitton کالکشن های فصلی خود را به بازار روانه نموده و تلاش و هدف این غول‌های صنعت مد فروش در تمام نقاط جهان بوده و فقط کشورهای مسلمان هدف آنها نیست.

انواع پوشاک ، پوشاک بچگانه ،پوشاک نوزادان، پوشاک آقایان، پوشاک پسرانه، پوشاک دخترانه ، سیسمونی ، سرهمی نوزاد ، روسری، مانتو، کت و شلوار، پیراهن مردانه ، سوئیشرت ، کاپشن، تیشرت زنانه ، تیشرت مردانه ، لباس زیر، کیف ، کفش ، کمربند ، بدلیجات ، جوراب ، مغنعه ، چادر ، تاپ ، شلوارک ، لباس دورهمی دوستانه، لباس رسمی، لباس جشن نامزدی، لباس عروسی ، لباس مناسب مجلس ختم، مانتو عید، استایل شیک، استایل رسمی ، قیمت ، ارزان‌قیمت ، رایگان ، نصف قیمت ، قیمت ویژه ، تخفیف ، مقرون‌به‌صرفه ، تضمینی ، منحصربه‌فرد ، مد و فشن ، صنعت مد و پوشاک ، پیراهن یقه دیپلمات و چهارخانه اسپرت و مجلسی خرید اینترنتی انواع پیراهن مردانه مجلسی، پیراهن مردانه رسمی، پیراهن مردانه اسپرت، پیراهن مردانه کتان، پیراهن مردانه نخی، پیراهن مردانه ساده  ، مدل پیراهن و بلوز مردانه ، پیراهن مردانه چهارخانه،  پیراهن مردانه رسمی،  پیراهن مردانه مجلسی سفید و مشکی،  پیراهن مردانه رنگی شیک با آستین کوتاه و بلند جدید ، دامن زنانه مجلسی ، دامن بلند زنانه  ، دامن بلند دخترانه ، دامن کوتاه زنانه ، دامن کوتاه دخترانه ، جدیدترین مدلهای دامن زنانه برای مهمانی ، دامن شیک و زیبا ، دامن مناسب برای مجلس مهم ، دامن رنگی ، دامن مشکی بلند ، دامن مشکی کوتاه ، شلوار ساده مردانه. شلوار ساده و اسپرت مردانه ،  شلوار مردانه ، شلوار مردانه جین کشی ، شیک ترین شلوارهای مردانه، طرح های اسپرت و مجلسی ، شلوار مردانه زیبا و جدید. ، شلوارمردانه جین مشکی ، شلوار مردانه پارچه ای ، شلوار رسمی مردانه ، شلوار مردانه کتان ، شلوار مردانه کبریتی ، شلوار جین مردانه  ، مدل های جدید کت و دامن مجلسی ، پارچه های کت ودامنی ، کت و دامن، کت و دامن رسمی ، کت و دامن ساده ، کت و دامن دخترانه ، کت و دامن دخترانه کوتاه  ، لباس مجلسی و شب پسرانه، لباس اسپرت پسرانه، تاپ و تیشرت پسرانه، بلوز و تونیک پسرانه، شلوار پسرانه ، پالتو و کاپشن پسرانه، پلیور و سویشرت پسرانه ، لباس پسرانه ،لباس مجلسی و شب دخترانه ، لباس اسپرت دخترانه ، تاپ و تیشرت دخترانه ، بلوز و تونیک دخترانه ، شلوار دخترانه  ، پالتو و کاپشن دخترانه ، پلیور و سویشرت دخترانه  ، لباس دخترانه ، لباس نوزادی ، ست نوزادی ، لباس سرهمی ، شلوار و ساق نوزادی ، کفش و پاپوش ، جوراب و دستکش و کلاه ،  چادر مشکی دانشجویی ، چادر مشکی  قجری ، چادر مشکی عربی ، چادر عبایی ، چادر مشکی شال دار ، چادر مشکی ملی ، چادر مشکی جلابیب ، چادر مشکی لبنانی ، چادر مشکی ساده ، چادر معمولی ، چادر سفید ، چادر رنگی ، چادر مشکی ، چادر ، حجاب ، عفاف ، جنس و پارچه شال و روسری ، شال و روسری ابریشم ، شال و روسری نخی ، شال و روسری حریر ، شال و روسری پشمی ، شال و مناسب‌ترین شال و روسری پاییزه ، روسری ساتن ، رنگبندی شال و‌ روسری ، شال و روسری‌ پاییزه ، شال و روسری‌ زمستانی ، مدل‌های شال و روسری ،شال و روسری گل‌دار، شال و روسری ساده ، شال و روسری ترک ف روسری تیره و مشکی ،